Innowacje w Termoizolacji

Izolacja Wido-Thermo-Panel oraz System Wido-Izo

Rozwiązanie chronione patentem

Nasze najnowsze rozwiązanie to termoizolacja - system składający się z paneli termoizolacyjnych Wido-Thermo-Panel oraz kompletu elementów mocujących Wido-Izo. Rozwiązanie to powstało na bazie wynalazków firmy, które w wyniku wieloletnich prac badawczo-rozwojowych współfinansowanych ze środków UE zostały rozwinięte w gotowe produkty. Co ważne jest ono dedykowane zarówno elewacjom lekkim mokrym ETICS, jak i fasadom wentylowanym.

Wido-Thermo-Panel oraz System Wido-Izo

Montaż paneli Wido-Thermo-Panel na ścianie budynku. Panele nie ulegają odkształceniom na skutek montażu, dzięki czemu nie tworzą się szczeliny, przez które ucieka ciepło.

#

Wielowarstwowy panel izolacyjny

Panel zbudowany jest warstwowo.

Zewnętrzne warstwy to wełna mineralna. Dzięki wełnie panel ma właściwości ognioodporne; sprężystość wełny stosowanej na brzegach panelu powoduje, że połaczenia są szczelne . Ponadto wełna kompensuje ewentualne naprężenia.

Wewnętrzną warstwę stanowi pianka poliuretanowa, która zwiększa termoizolacyjność panelu. Dodatkowo usztywnia ona panel.

Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów osiągnęliśmy materiał ognioodporny o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Współczynnik λ dla Wido-Thermo-Panel przyjmuje wartości w przedziale 0,026 ̶ 0,028 [W/(m·K)]Bezmostkowy system montażu

System montażu Wido-Izo składa się z opracowanych przez nas uchwytów, klinów do blokowania pozycji oraz elementów dociskających izolację.

System ten jest łatwy w montażu oraz eliminuje powstawanie mostków termicznych.
Cechy systemu Wido Izo oraz Wido-Thermo-Panel

 

Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne

Izolacja Wido-Thermo-Panel przy zastosowaniu tej samej grubości izolacji ma zdecydowanie lepsze parametry (współczynnik λ) od większości materiałów izolacyjnych dostępnych na rynku.


Brak ograniczeń pogodowych

Montaż mechaniczny niezależny od warunków pogodowych. Mocowanie wyłącznie mechaniczne, bez konieczności użycia kleju, który wymaga zachowania określonych warunków pogodowych.


Własne laboratorium badawcze

Możliwość wykonywania wyrywkowych badań lambdomierzem StiroLab HFM.6300 próbek paneli z danej partii zamówienia (przy zamówieniach min. 400 mkw).


Prostszy montaż

Ze względu na optymalizację elementów systemu Wido-Izo montaż może być wykonywany przez mniejszą ilość osób (w porównaniu do montażu klasycznej izolacji). Ponadto rezygnacja z technologii klejenia przyspiesza prace monterskie.


Atrakcyjna cena

Porównanie kosztów panelu w stosunku do standardowej zabudowy na styropianie. Koszt izolacji na styropianie grafitowym gr. 200 mm, to ok 250 zł netto/mkw. W porównaniu do panelu Wido-Thermo-Panel o zbliżonej lub lepszej lambdzie dla grubości 15-16 cm panelu koszt 1 mkw z mocowaniami INOX to ok. 190 zł netto.


Pakowanie

Pakowanie na palety o wymiarach 120x240 cm, ilość na palecie ok 40 mkw, załadunek na naczepę 24-tonową - ilość palet ok 11 szt - łącznie około 450 mkw.
Jak przebiega montaż izolacji Wido-Thermo-Panel?

Wido-Thermo-Panel oraz System Wido-Izo

Montaż paneli przebiega od dołu do góry. Montujemy najniższy rząd paneli izolacyjnych. Następnie osadzamy uchwyty mocujące i stabilizujemy panel za pomocą klina. Kolejny etap to nasunięcie od góry kolejnego panelu izolacyjnego. Panele mogą być przesunięte względem siebie w płaszczyźnie poziomej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!


Recently Viewed

No products

Menu