Stolarka aluminiowa

Nasza oferta w zakresie stolarki aluminiowej obejmuje zarówno przeszklenia typowe, jak również niestandardowe, w tym okna wielkopowierzchniowe. Proponujemy rozwiązania indywidualne, dopasowane do potrzeb inwestora i zintegrowane z elewacją budynku tak, aby stanowiły jedną całość i nie zaburzały wizji architektonicznej.

Okna wielkopowierzchniowe stanowią większą część południowej elewacji tego domu jednorodzinnego. Dzięki temu do domu wpada więcej światła, a sam budynek zyskuje nowoczesny, lekki wygląd.

Elewacja domu jednorodzinnego. Zwraca uwagę duża powierzchnia przeszkleń, nie zaburzona szerokimi szprosami. Profile aluminiowe, stanowiące elementy konstrukcyjne okien są wąskie i w pełni zintegrowane wizualnie z elewacją. Warto również zwrócić uwagę na jednolity kolor stolarki okiennej, elementów aluminiowych będących przedłużeniem dachu oraz pergoli - dzięki temu osiągnęliśmy zamierzony efekt wizualny.

Proponujemy:

  • okna stałe, rozwierne, rozwierno-uchylne,
  • drzwi wejściowe,
  • drzwi tarasowe,
  • okna wielkopowierzchniowe,
  • przeszklenia dachowe,
  • wewnętrzne konstrukcje szklane.

Zaletą stolarki aluminiowej jest konstrukcja, która jest stosunkowo wąska, optycznie neutralna na fasadzie budynku, a przy tym wytrzymała, odporna na korozję i nie wymagająca konserwacji. Kolorystykę możemy dobrać nie tylko z palety barw RAL, ale także z palety lakierów strukturalnych i dekoracyjnych. Możliwe jest więc jak największe dopasowanie profili aluminiowych, składających się na konstrukcję, do kolorystyki i stylistyki fasady budynku.

Duże okna w części sypialnianej domu nadają jej charakter ogrodu zimowego.

Wnętrze domu przedstawionego na pierwszym zdjęciu w artykule. Wydzielony fragment sypialni rodziców na poddaszu. Duże przeszklenia nadają mu charakter ogrodu zimowego. Tu również widać doskonale, że wąski profil aluminiowy nie zaburza wrażenia przestrzeni

Na zdjęciu widoczna częśś dzienna - dzieki dużym przeszkleniom otwarta na ogród.

Na powyższym zdjęciu widoczny jest fragment części dziennej domu. Dzięki zastosowaniu okien wielkogabarytowych salon w sposób naturalny łączy się z ogrodem.

Okna wielkopowierzchniowe

Na szczególną uwagę zasługują przeszklenia wielkogabarytowe. Są to przeszklenia salonu obejmujące drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne o dużej powierzchni, połączone z częścią stałą, jak również przeszklenia o dużych wysokościach, obejmujące więcej niż jedną kondygnację, nieprzedzielone stropem.

Przeszklenia dachu

W naszej ofercie znajdują się także przeszklenia dachu, zarówno w postaci świetlików doświetlających np. łazienkę, jak również w postaci przeszkleń o większej powierzchni.

Drzwi zewnętrzne

W przypadku drzwi zewnętrznych, obok wypełnienia szklanego proponujemy również wypełnienie materiałem użytym na elewacji (na przykład płytami ze spieków kwarcowych czy hpl), tak aby stanowiły przedłużenie fasady.

Wszystkie nasze przeszklenia są zawsze bezpieczne, zgodne z prawem budowlanym. Dodatkowo można podnieść poziom bezpieczeństwa poprzez zastosowanie szyb o lepszych parametrach, np.antywłamaniowych. Dobierając szkło inwestor może ponadto zwracać uwagę na następujące cechy:

  • kolor szkła (szyby barwione w masie)
  • szkło refleksyjne (przeciwsłoneczne)
  • szkło o zadanej termice (niski współczynnik przenikalności cieplnej).

Elementy dodatkowe

Okucia, takie jak klamki, antaby oraz zawiasy, dobieramy z bogatej oferty dostępnej na rynku. Jesteśmy w stanie dostosować je kolorystycznie do konstrukcji, tak aby zachować zamierzony charakter elewacji. Do wykonanej przez nas stolarki okiennej proponujemy też dopasowane do niej systemy moskitier, żaluzji czy rolet.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą:
tel.: +48 12 274 17 15
e-mail: sprzedaz@wido.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!


Recently Viewed

No products

Menu