Nowoczesna łazienka pełna kwiatów

Opisywane pomieszczenie to duża łazienka na planie kwadratu. Ze względu na charakter bryły budynku została ona oświetlona poziomym oknem narożnym od strony południowo-wschodniej. Aby wprowadzić do pomieszczenia więcej światła zdecydowano się na doświetlenie jej kwadratowym świetlikiem, co znacznie podniosło komfort użytkowania.

Nowoczesna łazienka pełna kwiatów

W celu podkreślenia nowoczesnego charakteru wnętrza, na ścianach oraz na podłodze łazienki gospodarze zdecydowali się na położenie płyt wielkoformatowych ze spieków kwarcowych. Całość płyt umieszczonych od podłogi do sufitu z jednej formatki ma sprawiać wrażenie monolitycznych ścian (bez widocznych poziomych podziałów). Zwraca uwagę charakterystyczna matowo-połyskliwa faktura ścian. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem tego materiału jest łatwość jego konserwacji.

Płyty ze spieków kwarcowych w nowoczesnej łazience.

Zastosowana na ścianach jasna płytka ze spieku kwarcowego ma bardzo ciekawą fakturę, złożoną z fragmentów matowych oraz błyszczących. Dodatkowo, wybrany kolor, idealnie podkreśla żywą zieleń kwiatów.

We wnęce okiennej zdecydowano się na dodanie akcentu w postaci płyt ze spieków kwarcowych zastosowanych na elewacji zewnętrznej. Połączenie dwóch różnych kolorów pozwoliło optycznie oddzielić okno od ścian i podłóg. Wybór materiału był podyktowany również pasją gospodarzy - łazienka, jak i całe wnętrze budynku, jest pełna kwiatów, więc wykończenie domu obok walorów estetycznych ma mieć również cechy typowo użytkowe, takie jak łatwość utrzymania w czystości.

Oryginalna wolnostojaca wanna w nowoczesnej łazience

Detale wykończenia umywalek oraz oryginalna wolnostojąca wanna są idealnym dopełnieniem wnętrza.

Szafka podumywalkowa z drewna jest ciepłym akcentem i wyjątkowo dobrze koresponduje z ciemną powierzchnią łącząca ją z lustrem. Również tutaj zwracają uwagę wszechobecne kwiaty. Całości dopełnia oryginalna wolnostojąca wanna.

Komentarze (0)

Brak komentarza

Recently Viewed

No products

Menu